Собака – не спецзасіб, як написано в документах, це напарник, який віддасть життя заради тебе

Собака – не спецзасіб, як написано в документах, це напарник, який віддасть життя заради тебе, - поліцейський кінолог Віктор Казаков

Капітан Казаков – «переселенець», тільки не із зони АТО, а навпаки – у прифронтову Донеччину. Кінолог з 15-річними стажем, він кинув дім, налаштований побут на Сумщині - усе заради того, щоб відроджувати кінологічний центр в поліції Донецької області. Адже робота з собаками – це те, чим він живе.
Заступник начальника кінологічного центру ГУНП в Донецькій області Віктор Казаков родом з невеличкого селища Цукурине на Донеччині, де мешкав до 1998 року. Потім переїхав з родиною в Сумську область, де жив та працював. До війни.
В кінологічній службі - з 2007 року, куди перевівся з патрульної служби, де також працював кінологом. Правоохоронець є сертифікованим інструктором та працює з собаками всіх спеціалізацій - з пошуку зброї, вибухівки та наркотиків, а також пошуку людей по запаховому сліду.
Він тренував собак для Євро-2012 та вже у цьому році став одним з двох інструкторів, яким довірили підготовку кінологічних груп до міжнародного пісенного конкурсу Евробачення. Бо має досвід виявлення диверсійних схованок, який отримав на Сході країни.
На Донеччину чоловіка покликав обов’язок – у 2014 році зі своїми чотирилапими вихованцями поліцейський ніс службу у складі сил АТО на блокпостах. Неодноразово виявляв замасковані зброю, боєприпаси та вибухівку, рятуючи людей від небезпеки. Серед знахідок – арсенал російських гранатометів «Шмєль».
Саме тому у 2015 році фахівцю запропонували взяти участь у розбудові нового сучасного кінологічного комплексу поліції прифронтового регіону.
- На Донеччину мене змусила переїхати робота, якою я живу, яка мені дуже подобається – собаки, - зізнається Віктор Казаков.
Поліцейський вніс значний внесок у розвиток кінологічної служби на Донеччині, а кістяк кінологічного центру склали його вихованці - лабрадори Гуч і Вейсі та їхні нащадки - Арес і Теодор.
У Віктора свій погляд на тренування собак – він поєднує класичні методи кінології з сучасними світовими практиками. Жителі неодноразово бачили кінолога та його напарників у роботі – на масштабних масових заходах, замінуваннях, які виявлялися неправдивими, а також у школах та дитсадках під час навчань з мінної безпеки.
На питання, як йому вдається зробити так, що собака розуміє його з пів погляду, капітан Казаков відповідає, що головне – любов:
- Потрібно відчувати собаку душею та серцем, і він відповість тобі цим же. Собака – це не спецзасіб, як написано у документах. Це напарник, істота, яка живе заради тебе і не роздумуючи життя віддасть заради тебе, аби тебе врятувати. Собака ніколи не зрадить. Те, чому ти навчиш її, те вона і робитиме - з великим завзяттям та бажанням, - зазначає кінолог.
Слідом за чоловіком в зону АТО приїхала і його родина – дружина Ганна та синочок, який, як і тато, обожнює собак. Незважаючи на труднощі, до роботи голови сім’ї ставляться з розумінням.
- Чоловік просто робить свою роботу. Він зобов’язаний у наш нелегкий час віддати борг нашій країні, Україні, - впевнена дружина.
Віктор Казаков пишається тим, що працює в поліції Донеччини та має змогу приєднатися до змін, які в ній відбуваються зараз.
- Озирнувшись навколо, ми бачимо, що сьогодні все по-новому. Це нова техніка, обмундирування, озброєння. Змінилося ставлення поліцейського до цивільного громадянина і як наслідок – змінилося ставлення людей до поліції, з’явилося більше розуміння нашої роботи, - відзначає правоохоронець.
Днями родина отримала сертифікат на службове житло. «Переселенці в АТО» готові й надалі працювати заради безпеки жителів Донеччини.

ДЖЕРЕЛО

Сайт Охотничьи собаки и все для них окажет помощь в продаже или покупке щенков и взрослых собак охотничьих пород, а также товаров  для собак.

Очень сложно реализовать щенка или собаку по приемлемой цене, или реализовать товары для собак, многие охотники сталкиваются с проблемой приобретения охотничьей собаки для себя. Идея сайта - облегчить решение этих проблем как  для людей которые хотят реализовать щенков или собаку охотничьих пород по приемлемой цене, так и для тех, кто хочет приобрести помощника в охоте для себя.

На сайте можно разместить четыре типа объявлений:

Разместить объявление очень просто. Для этого не нужно регистрация, нужно просто перейти по соответствующей ссылке в меню, заполнить необходимые поля, по возможности загрузить фото, видео, указать контактные данные для связи и объявление сразу же будет опубликовано на сайте.

Информацию о питомнике или заводчике собак охотничьих пород - только после регистрации. Также можно отправить отзыв с замечаниями и предложениями по работе сайте. 

Подробная  инструкция по ссылке. 


Корм для животных
Племзавод Sweetbilberry

 

555